Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow право оп-прим arrow ПРИВАТИЗАЦІЯ ДЕРЖАВНОГО МАЙНА
   

ПРИВАТИЗАЦІЯ ДЕРЖАВНОГО МАЙНА

- процес відчуження об'єктів загальнодерж. і комунал. власності на користь фіз. та юрид. осіб. Здійснюється на основі таких принципів: законності; держ. регулювання та контролю; надання гр-нам України пріоритет, права на придбання держ. майна; забезпечення соціальної захищеності та рівності прав участі гр-н України у процесі приватизації; створення сприятливих умов для залучення інвестицій; повного, своєчасного і достовір. інформування гр-н про порядок приватизації та відомості про об'єкти приватизації. До об'єктів права держ. та комунал. власності, які можуть бути приватизовані, належать: житл. фонд; зем. ділянки; майно цілісних майн. комплексів держ. (комунальних) підприємств, їх структур, підрозділів; об'єкти незавершеного буд-ва та законсервовані об'єкти; акції (частки, паї) у майні госп. товариств та ін. об'єднань.

Єдину систему держ. органів приватизації в Україні становлять Фонд держ. майна України, його регіон, відділення та представництва у районах і містах, органи приватизації в АР Крим. Приватизацію майна, що є у комунал. власності, здійснюють органи, утворювані місц. радами. Цілі, пріоритети та умови приватизації (крім приватизації землі та житл. фонду) визначаються Держ. програмою приватизації, яка розробляється Фондом держ. майна України і затверджується ВР України 1 раз на 3 роки не пізніш як за місяць до затвердження Держ. бюджету

України на відповід. рік, але до початку наст, бюдж. року та діє до затвердження чергової Держ. програми приватизації. П. д. м. регулюється низкою законів, декретів і постанов КМ України, нормат. актів Фонду держ. майна України та ін. держ. і місц. органів. Див. також Приватизація житлового фонду, Приватизація землі, Приватизація майна в агропромисловому комплексі, Приватизація цілісних майнових комплексів державних і комунальних підприємств та іншого майна.

І М. Кучеренко.

 

Схожі за змістом слова та фрази