Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow Л arrow ЛІСТ
   

ЛІСТ

(Liszt) Франц фон (2.ІІІ 1851, Відень -21.VI 1919, маєток Зехейм у районі Бергштрассе) — австр. правознавець, професор з 1879. Викладав крим. право в Гессенському (з 1879), Марбурзькому (з 1882), Галле-Віттенберзькому (з 1889) та Берлінському (з 1895) ун-тах. 1881 заснував «Zeitschrift fiir die gesamte Strafrechtswis-senschafb («Журнал загальної науки кримінального права»). Один з фундаторів Міжнародної асоціації юристів-криміналістів (1888). Представник соціологічної школи крим. права і теорії факторів злочинності в кримінологи. Розрізняв соціальні та індивідуальні фактори злочинності; провідну роль при цьому він відводив соці

Ліст Франц - leksika.com.ua

альним факторам. Визнавав значення спадкових біопсихологічних факторів у сукупності з визначальними соціальними, економічними причинами злочинності. Вважав сучасну йому систему крим. покарань неефективною і виступав, зокрема, за її реформування шляхом впровадження умовного засудження, умовного звільнення від відбування покарання.

Автор фунтовних праць з крим. права, кримінології і міжнар. права: найвідоміші з них — 2-том-ний «Підручник кримінального права» (1891) та «Міжнародне право у систематичному викладі» (1898).

О. Г. Кулик.

 

Схожі за змістом слова та фрази