Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow право оп-прим arrow ПРИДБАННЯ АБО ЗБУТ МАЙНА, ЗАВІДОМО ЗДОБУТОГО ЗЛОЧИННИМ ШЛЯХОМ
   

ПРИДБАННЯ АБО ЗБУТ МАЙНА, ЗАВІДОМО ЗДОБУТОГО ЗЛОЧИННИМ ШЛЯХОМ

— один із злочинів проти власності. Крим, відповідальність за цей злочин передбачена ст. 198 КК України. Придбання може мати будь-яку форму неоплаченого чи оплаченого одержання здобутого злочин, шляхом майна (купівля, прийняття у подарунок тощо). Збут — це оплачене або неоплачене відчуження майна (продаж, дарування та ін.). Поряд зі збутом передбачається відповідальність за зберігання майна, завідомо здобутого злочин, шляхом, де під «зберіганням» розуміється тимчас. володіння таким майном.

Відповідальність настає у випадках, коли винний заздалегідь, тобто до скоєння злочину, яким здобуто майно, не обіцяв придбати, збути чи зберігати його. В протилеж. випадку такі дії кваліфікуються як співучасть у вигляді пособництва у скоєнні злочину по здобуванню майна. Відповідальність настає з 16 років. Злочин здійснюється з прямим умислом, коли винний усвідомлює, що він придбаває, збуває чи зберігає майно, завідомо здобуте злочин, шляхом. Даний злочин карається арештом на строк до 6 міс. або обмеженням волі на строк до 3 років, або позбавленням волі на той самий строк.

Літ.: Кримінальне право. Особлива частина. К.-Х., 2003.

А. О. Пінаєв.

 

Схожі за змістом слова та фрази