Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Енциклопедичний словник-довідник з туризму arrow б arrow БОЛГАРІЯ (РЕСПУБЛІКА Б.)
   

БОЛГАРІЯ (РЕСПУБЛІКА Б.)

- держава в центрі Пд.-Сх. Європи, на пн. межує з Румунією, зх. - з Сербією та Македонією, пд. - з Грецією, пд. зх. - з Туреччиною, на сх. омивається Чорним морем. Площа - 111 тис. км2; столиця - Софія. Рельєф: рівнина на пн. й пд. ex., що покриває три чверті країни, розділена горами; гори - Балкани і Родопи, на пн. - р. Дунай. Політична система - республіка. Експорт: текстиль, шкіра, хімікати, метали, дерево, верстати, тютюн, цигарки (найбільший у світі експортер). Кількість населення - 8,4 млн чол. (1998). Офіційна мова: болгарська. Релігії: православні християни (85%), мусульмани (13%).

Туризм. До 1989 р. країна мала відносно невеликий, але економічно важливий для країни сектор міжнародного туризму. Індустрія туризму Б. в основному залежала від ринку відпочинку Сх. Європи: у 1991 р. до 60% з усього 1,5-мільйон-ного ринку відпочинку і гостей, які відвідали своїх родичів і друзів у Б., приїхали саме з країн Сх. Європи, в т. ч. з Румунії, Польщі та країн СНД.

Б. володіє достатньою кількістю туристських ресурсів, щоб задовольнити як внутрішній, так і міжнародний попит історичними пам'ятками, можливостями для пляжного відпочинку і мальовничими ландшафтами гір і узб. Чорного моря.

Головні об'єкти: курортні зони (Золоті Піски, Албена, Сонячний берег) на узб. Чорного моря; Боярська церква; монастир Рила; печерні церкви Іваново; історичне м. Нессебар; фракійські гробниці (Казанлик, Свештар) та ін. У Списку ЮНЕСКО - 9 об'єктів. Країну відвідує 7 млн іноземних туристів. Прибуток становить 403 млн дол. США.

 

Схожі за змістом слова та фрази