Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow С-сим arrow СЕКРЕТАР СУДОВОГО ЗАСІДАННЯ
   

СЕКРЕТАР СУДОВОГО ЗАСІДАННЯ

-службова особа, яка веде протокол судового засідання та виконує деякі функції із забезпечення розгляду відповід. судових справ. Згідно з Інструкцією з діловодства (затв. Мін'юстом України 18.ІІІ 1997) на С. с. з. покладаються: виконання необхід. роботи під час прийому суддею гр-н (підготовка листів, повісток тощо); виклик учасників процесу і свідків; складання і вивішування списків справ, призначених до розгляду в судовому засіданні; перевірка явки осіб, які викликалися у суд. засідання, та зазначення на повістках часу перебування їх у суді; ведення протоколів розпорядчих і суд. засідань; оформлення справ після їх розгляду; ведення журналу суд. засідань; виписування викон. листів у справах, за якими судом допущено негайне виконання рішень; виклик засідателів і облік їх роботи; виконання ін. роботи за дорученням голови суду, судді, зав. канцелярії.

У цив. і крим. процесах С. с. з. бере участь у суд. засіданні по розгляду справи. Ст. 166 ЦПК України покладає на нього обов'язок перевіряти явку учасників процесу і доповідати суду, хто з викликаних у справі осіб з'явився у суд. засідання, чи вручені повістки і повідомлення тим, хто не з'явився та які причини їх неявки. С. с. з. складає і підписує разом із суддею протокол про кожне суд. засідання у справі, а також про кожну окр. процес, дію, вчинену поза пост, місцем засідання суду першої інстанції (ст. 199 ЦПК).

Процес, гарантією, що забезпечує об'єктивність і неупередженість участі в процесі С. с. з., є право на його відвід (самовідвід), за наявності підстав за ЦПК України і КПК України: коли він особисто, безпосередню чи опосередковано заінтересований у результаті справи; коли він є родичем сторін чи ін. осіб, які беруть участь у справі; коли він перебуває в особливих стосунках з особами, які беруть участь у справі; коли будуть встановлені ін. обставини, що викликають сумнів у його безсторонності. Питання про відвід вирішується суддею (судом) із заслуховуванням особи, якій заявлено відвід за її бажанням, та думки про це осіб, котрі беруть участь у справі.

М. Й. Штефан.

 

Схожі за змістом слова та фрази