Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Енциклопедичний словник-довідник з туризму arrow і arrow ІТАЛІЯ (ІТАЛІЙСЬКА РЕСПУБЛІКА)
   

ІТАЛІЯ (ІТАЛІЙСЬКА РЕСПУБЛІКА)

- держава в Пд. Європі, межує на пн. з Швейцарією й Австрією, на сх. - із Словенією й омивається Адріатичним морем, на пд. - Іонічним і Середземним морями, на зх. - Тірренським морем і межує з Францією. Площа - 301 тис. км2, столиця - Рим. Рельєф: гірський (Альпи, Доломіти, Апенніни) з вузькими прибережними рівнинами. Річки: По, Арно, Тибр. О-ви: Сицилія, Сардинія, Ельба, Капрі, Ліпарі, Пантеллерія. Політична система - республіка. Експорт: вино (найбільший виробник у світі), фрукти, овочі, текстиль (найбільший в Європі виробник шовку), одяг, товари зі шкіри, двигуни, електротовари, хімікати, мармур (Каррара), сірка, ртуть, залізо, сталь. Кількість населення становить 57,2 млн чол. (2001). Офіційна мова: італійська. Релігія: римо-католики.

Туризм. У 1991 р. 36% усіх туристських відвідувань у середземноморському басейні приходилося на І. Основні туристські ресурси І. - гори, озера і культурні цінності, що в першу чергу приваблюють іноземців, а не місцевих туристів. Серед головних мотивів приїзду в країну 45% іноземних гостей відмічають її культурно-історичні цінності,

43% - клімат, 27% - природу і біля 30% - комбінацію попередніх. Міжнародний туризм І. в основному зосереджений на пн. країни.

Внутрішні туристи (бл. 39 млн осіб) намагаються провести відпочинок здебільшого на курортах своєї області. Наплив туристів, особливо домашніх, припадає, в основному, на два літніх місяці - липень та серпень (в сезон "пік" завантаженість місць розміщення в деяких областях перевищує 40%).

Щорічно в італійських готелях та в інших місцях проживання зупиняється майже 60 млн туристів, з яких, як правило, 35% становлять іноземці. Біля 85% вітчизняних та іноземних туристів також зупиняються в готелях, на які припадає майже 75% туроднів. У 1997 р. в І. нараховувалося 35 870 готелів, в кожному з яких було в середньому 49 місць, 27 тільки житлових кімнат та 25 - з ванними. Більшість туристів, які приїжджають в І., - громадяни сусідніх країн: Німеччина, Франція, Австрія та Швейцарія, але понад половину з них - це одноденні гості або транзитні пасажири.

Велику роль в розвитку міжнародного туризму в країні відіграє Національне управління з туризму.

Основні рекреаційні об'єкти - Альпи (один з головних міжнародних районів зимових видів спорту), морське узбережжя (курортні зони світового значення), острови. Інші - історико-культурна спадщина Стародавнього Риму й епохи Відродження. Найвідоміші рекреаційні центри: Рим, Мілан, Флоренція, Венеція тощо. Тут є архітектурні пам'ятники, скульптури, театри, музеї світового значення. Болонський університет - найстаріший в Європі. У Списку ЮНЕСКО - 19 об'єктів. Країну відвідує 41,2 млн іноземних туристів. Щорічний прибуток становить 27,4 млрд дол. США.

 

Схожі за змістом слова та фрази