Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow син-спад arrow СОЛОМОНОВІ ОСТРОВИ
   

СОЛОМОНОВІ ОСТРОВИ

(Solomon Islands) — острівна д-ва в Океанії, у пд.-зх. частині Тихого ок., на сході від Нової Гвінеї; займає пд.-сх. частину Соломонових островів (Сан-Кристобаль, Гуадалканал, Малаїта, Санта-Іса-бель, Нью-Джорджія, Шуазель та ін.). Тер. — 28,4 тис. км2. Нас. — 494,8 тис. чол. (2002, оц.): меланезійці (93 %), полінезійці (4 %), мікронезійці (1,5 %), європейці (0,8 %) та ін. Столиця — м. Хоніара. Адм.-тер. поділ — 9 провінцій і 1 столична територія. Офіційна мова — англійська. Грошова одиниця - долар С. О.

Державний герб Соломонові острови - leksika.com.ua

Нац. свято — День незалежності (7 липня). Острови відкрив ісп. мореплавець А. Менданья 1568 і дав їм назву, вважаючи, що саме звідси бібл. цар Соломон отримав золото для побудови свого палацу в Єрусалимі. Кілька століть о-ви були володінням Іспанії. 1886 Великобританія та Німеччина розділили Соломонові о-ви, проте остання 1899 поступилася своїми правами на пн. о-ви в обмін на визнання своїх претензій на Зх. Самоа і деякі території в Африці. 1893 Великобританія проголосила свій протекторат над о-вами; 1896 вони стали її колонією. У роки Другої світ, війни о-ви стали ареною запеклих боїв між япон. і амер. військами. Після війни на о-вах посилюється нац.-визв. рух корінного населення за незалежність. 1971 за підтримки уряду Великобританії утв. Комітет з питань конст. розвитку території, а 1974 — міністер. систему управління. До серпня 1974 о-ви управлялися брит, верховним комісаром у зх. частині Тихого океану. В січні 1976 Великобританія надала нас. о-вів право внутр. самоуправління. 1978 проголошено незалежну д-ву С. О. і прийнято октройовану англ. королевою конституцію.

С. О. — конст. монархія вестмінстерського, парлам. типу. Главою д-ви є брит, монарх, якого представляє генерал-губернатор, призначуваний короною за рекомендацією парламенту С. О. на 5 років.

Законод. влада належить однопалат. Національному парламенту в складі 50 парламентаріїв, які обираються шляхом заг. прямих виборів на 4 роки. Викон. владу здійснює кабінет міністрів, очолюваний прем'єр-міністром. Кабінет формується генерал-губернатором за поданням прем'єр-міністра, затверджується парламентом. Прем'єр-міністром призначається лідер парлам. більшості. Суд. влада належить Вищому апеляційному суду та судам заг. юрисдикції. Прав, система С. О. грунтується на англ. звичаєвому праві та місцевому традиц. праві. С. О. - член ООН з 1978, ЮНЕСКО та ін. міжнар. організацій. Входять до Співдружності, очолюваної Великобританією.

В. Л. Федоренко.

 

Схожі за змістом слова та фрази