Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Енциклопедичний словник-довідник з туризму arrow б arrow БУДДІЙСЬКІ ПАМ'ЯТКИ МОНАСТИРСЬКОГО КОМПЛЕКСУ ХОРЮДЗІ
   

БУДДІЙСЬКІ ПАМ'ЯТКИ МОНАСТИРСЬКОГО КОМПЛЕКСУ ХОРЮДЗІ

- буддійський храмовий комплекс (607), споруджений поблизу м. Нара, першої столиці Японії, її культурного та релігійного центру, за 29 км на сх. від м. Осака. Повна його назва - Хорю Гамкумондзі, що означає "храм навчання". Літературні джерела приписують побудову храму принцу Сьотоку-тайсі. Комплекс включає 45 будівель, з яких 17 є національним скарбом і містить багато цінних творів мистецтва.

Ансамбль Хорюдзі був зведений за участі корейських архітекторів. Пожежа 670 р. зруйнувала дерев'яні споруди, після чого їх було відбудовано. Від початкового комплексу залишилися золотий храм - кондо, п'ятиярусна пагода, середні ворота - тюмон, частина кругової галереї двору; каплиця Юмедоно ("палац снів") у формі восьмикутника, споруджена в 738 р. У Хорюдзі зберігаються колекції різьблених виробів VI і VII ст., виробів художніх ремесел, рукописів та інші національні цінності Японії.

До пам'яток усесвітньої спадщини Японії належать також давній замок-фортеця Хімедзі-дзьо, що знаходиться в м. Хімедзі, на о. Хонсю, на березі внутрішнього Японського моря. Замок відомий в народі під назвою "Біла чапля", яку йому дали за виблискуючі білі стіни. Хімедзі-дзьо є однією з найвидатніших та найоригінальніших пам'яток японської середньовічної архітектури. Замок побудований у XIV ст., а його нинішній вигляд - результат реконструкції в 1600 р. Висока баштова фортеця складних архітектурних форм, оточена внутрішніми дворами та укріпленнями, домінує над міським пейзажем. Вона має головну вежу та три інші, менші за розміром, пов'язані між собою мостами та переходами. Весь комплекс споруд фортеці вирізняється багатством архітектурних форм та оригінальністю будівельних рішень.

 

Схожі за змістом слова та фрази