Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow З-зас arrow ЗАГАЛЬНІ ЗБОРИ ТРУДОВОГО КОЛЕКТИВУ
   

ЗАГАЛЬНІ ЗБОРИ ТРУДОВОГО КОЛЕКТИВУ

— вищий орган колективу підприємства, установи, організації, де використовується наймана праця. 3. з. т. к. розглядають найважливіші питання життя і діяльності труд, колективів. 3. з. т. к. (конференції) можуть проводитися також у цехах, відділах, бригадах та ін. підрозділах. Конференції труд, колективів проводяться на підприємствах, в установах, організаціях, де скликання 3. з. т. к. утруднено через багатозмінність чи тер. розпорошеність цехів, відділів, дільниць та ін. структурних підрозділів. Делегати на конференцію обираються за нормами і в порядку, встановленими труд, колективом. 3. з. т. к. (конференція) підприємства, установи, організації проводяться за необхідності, але не рідше, ніж це встановлено чинним зак-вом, статутами чи положеннями, ін. локальними актами.

3. з. т. к. вважаються правомочними, якщо в них бере участь більш як половина заг. кількості членів колективу, а конференція — не менш як дві третини делегатів. Рішення 3. з. т. к. приймаються шляхом відкритого голосування більшістю членів колективу, які присутні на зборах. Повноваження 3. з. т. к.

регулюються Законом «Про підприємства в Україні» (1991), Кодексом законів про працю України, ін. законод. актами, а також статутами і положеннями підприємств, установ, організацій, колект. договором та ін. локальними актами.

Н. І. Руда, Н. М. Хуторян.

 

Схожі за змістом слова та фрази