Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Енциклопедичний словник-довідник з туризму arrow п arrow ПАМ'ЯТКИ ВСЕСВІТНЬОЇ СПАДЩИНИ
   

ПАМ'ЯТКИ ВСЕСВІТНЬОЇ СПАДЩИНИ

- нині в Список пам'яток всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, який щорічно доповнюється, внесено понад 500 різних об'єктів, розташованих у багатьох десятках країн. До цього документа включають культурні пам'ятки, що відповідають таким критеріям: становлять унікальний ансамбль; свого часу значно вплинули на життя країни; слугують свідченням зниклої цивілізації; ілюструють певний важливий період в історії держави; являють унікальний приклад традиційного способу життя; пов'язані з ідеями або віруваннями, що мають всесвітнє значення.

У свою чергу природні об'єкти мають: ілюструвати будь-який етап еволюції Землі; наочно відображати сучасні геологічні процеси; являти собою унікальні природні об'єкти, виняткові за своєю красою; бути місцем перебування зникаючих видів рослин і тварин. Низка пам'яток всесвітньої спадщини, включених до Списку, відповідають кільком названим критеріям.

З метою збереження довкілля та культурних здобутків людства світове співтовариство активно і цілеспрямовано об'єднує зусилля для охорони всесвітньої природної та культурної спадщини.

 

Схожі за змістом слова та фрази