Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow зат-зміш arrow ЗАЯВА
   

ЗАЯВА

— 1) Форма офіц. звернення до органів держ. влади, місц. самоврядування та посад, осіб цих органів з метою ознайомлення їх з певним правом заявника чи групи осіб, а також з ін. інформацією або обставинами, які мають юрид. значення.

Спосіб повідомлення широких верств населення через ЗМІ (зробити 3. для преси).

Процес, форма звернення до суду (позовна 3., 3. по справах, що виникають з адм.-правових відносин та окр. провадження).

3. може бути усною або письмовою. У деяких випадках законом передбачені певні вимоги до змісту і форми 3. Так, відповідно до ст. 137, 138 Цивільного процесуального кодексу України позовна 3. подається до суду в письм. формі і повинна містити: а) назву суду, до якого подається 3.; б) точну назву позивача і відповідача, їх місце проживання або знаходження, а також назву представника позивача, коли позовна 3. подається представником; в) зміст позовних вимог; г) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; д) зазначення доказів, що стверджують позов; е) зазначення ціни позову; є) підпис позивача або його представника із зазначенням часу подання 3. До позовної 3. додаються письм. докази, копії 3. відповідно до кількості відповідачів, а також довіреність чи ін. док-т, що підтверджує повноваження представника, якщо 3. подається представником. Ці вимоги вважаються загальними як до позовних 3., так і до 3., що мають розглядатися у порядку окр. провадження та провадження по справах, що виникають з адм.-правових відносин. Деякі категорії справ поряд із заг. вимогами до 3. мають свої спец, винятки та доповнення. Коли 3. подано без дотримання відповідних вимог або вона не оплачена держ. митом, її залишають без руху і надають строк для виправлення недоліків. Якщо недоліки не будуть виправлені, 3. вважається неподаною і повертається позивачеві. Аналогічні вимоги пред'являються, згідно зі ст. 54 Арбітражного процесуального кодексу України, до 3., яка має розглядатись арбітраж, судом. Істотною відмінністю цієї 3. є наявність у ній відомостей про вжиття заходів доарбітраж. врегулювання спору.

4) Письмове або усне клопотання до судупро необхідність проведення дод. процес, дій, потрібних для повного, всебічного та об'єктивного розгляду справи по суті (3. про призначення експертизи, виклик свідків, витребування нових доказів тощо).

С. Я. Фурса.

 

Схожі за змістом слова та фрази