Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow спар-страх arrow СТРАХОВА СУМА
   

СТРАХОВА СУМА

- грош. сума, в межах якої страховик згідно з умовами страхування зобов'язаний здійснити виплату в разі настання страхового випадку. Страх, виплатою визнається грошова сума, яка виплачується страховиком відповідно до умов договору страхування при настанні страх, випадку. Страх, виплати за договором страхування життя здійснюються у розмірі С. с. (її частини) та/або у вигляді регуляр., послідовних виплат, обумовлених у договорі страхування сум (ануїтету).

В Україні відносини зі страхування регулюються Законом «Про страхування» (2001). Відповідно до цього Закону С. с. може встановлюватися щодо окр. страх, випадку, групи страх, випадків, договору страхування у цілому. Розмір С. с. та/або розміри страх, виплат визначаються за домовленістю між страховиком та страхувальником під час укладення договору страхування або внесення змін до договору страхування або у випадках, передбачених зак-вом. С. с. не встановлюєтьс я для страх, випадку, в разі настання якого здійснюються регулярні, послідовні страх, виплати у вигляді ануїтету.

Страх, виплати за договорами особистого страхування здійснюються незалежно від суми, яку має отримати одержувач за загально-обов'язковим державним соціальним страхуванням та соціальним забезпеченням, і суми, що має бути йому сплачена як відшкодування збитків.

При страхуванні майна С. с. встановлюється у межах вартості майна за цінами і тарифами, що діють на момент укладання договору, якщо ін. не передбачено договором страхування. Якщо майно застраховане у кількох страховиків і загальна С. с. перевищує дійсну вартість майна, то страх, відшкодування, що виплачується всіма страховиками, не може перевищувати дійсної вартості майна. Кожний страховик здійснює виплату пропорційно розміру С. с. за укладеним ним договором Страхування.

М. В. Венецька.

 

Схожі за змістом слова та фрази