Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Енциклопедичний словник-довідник з туризму arrow б arrow БЕЛЬГІЯ (КОРОЛІВСТВО Б.)
   

БЕЛЬГІЯ (КОРОЛІВСТВО Б.)

- держава в Зх. Європі, межує на пд. зх. з Францією, сх. - з Люксембургом і Німеччиною, пн. сх. - з Нідерландами, на пн. зх. омивається Пн. морем. Площа - ЗО 510 км2; столиця - Брюссель. Рельєф: прибережна рівнина на пн. зх., в центрі - горбиста; на пд. сх. - пагорби і ліси; на пд. - гори Арденни, річки: Маас, Шельда. Політична система - парламентська демократія у формі конституційної монархії. Експорт: залізо, сталь, текстиль, нафтохімікати, пластмаси, діаманти, транспортні засоби. Кількість населення - 10,17 млн чол. (1998). Основні мови: на пн. - фламандська (діалект голландської), 55%, на пд. - валлонська (діалект французької), 32%, на сх. кордоні - німецька, 0,6%, усі мови - державні. 11% населення - білінгви. Релігія: римо-католики (75%), протестанти (25%).

Туризм. У Б. ринок внутрішнього туризму в рік становить -24 млн туроднів. Бельгійці віддають перевагу відпочинку в секторі самообслуговування. У бельгійських містах реєструють -13 млн відвідувань. Гості переважно прибували з Великої Британії, Німеччини, Італії, Іспанії, Нідерландів, США і Франції. У 1992 р. країну відвідало 3,2 млн туристів.

Основна частина туристів, які відвідують Б., - ділові люди і чиновники з різних загальноєвропейських організацій. Наступна категорія туристів - це мандрівники, що бажають ознайомитися з історико-культурними пам'ятками міст. Особливою популярністю серед іноземних туристів користуються Антверпен, Брюгге і Гент, що становить 85% усіх туроднів перебування в містах, крім Брюсселя.

Б. знаходиться на стратегічно важливому перехресті багатьох європейських шляхів: між районом Парижу і пн. Німеччини, між Великою Британією і Європою через міста Остендле і Зебрюгге та ін. Внаслідок цього кордони країни перетинає велика кількість транзитних туристів, близько 7 млн осіб.

Архітектурна і художня спадщина (Брюссель, Антверпен тощо); морські курортні бази і зони відпочинку (Арденни). Країну відвідує 6 млн іноземних туристів. Прибуток становить 6 млрд дол. США.

 

Схожі за змістом слова та фрази