Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow орг-ощ arrow ОХОРОНА І ЗАХИСТ ЛІСІВ
   

ОХОРОНА І ЗАХИСТ ЛІСІВ

- комплекс заходів, спрямованих на збереження лісів від знищення, пошкодження, ослаблення та ін. шкідливого впливу, захист їх від шкідників і хвороб, а також рац. використання. Здійснення цих заходів регулюється ЛК України та ін. нормат. актами. За чинним зак-вом підприємства, установи, організації і ф-ни, діяльність яких впливає на стан і відтворення лісів, зобов'язані погоджувати з держ. органами ліс. г-ва і держ. органами екології проведення орг., сан., технол. та ін. заходів щодо О. і з. л. від пожеж. Забезпечення О. і з. л. покладається на ценф. та місц. органи держ. викон. влади, ВР АР Крим, місц. ради та пост, лісокористувачів.

Особливе значення має О. і з. л. від пожеж. У зв'язку з цим місц. ради та держ. адміністрації, РМ АР Крим зобов'язані: щорічно організовувати розробку і здійснення лісокористувачами заходів протипож. профілактики в лісах; залучати до гасіння ліс. пожеж населення, протипож. техніку і трансп. засоби підприємств, установ та організацій у встановленому зак-вом порядку; сприяти буд-ву об'єктів протипож. призначення, роботі повітряних суден авіалісоохорони; організовувати через ЗМІ пропаганду правил протипож. безпеки; забезпечувати координацію заходів, спрямованих на охорону лісів від пожеж у межах своєї території (ст. 85 ЛК).

О. і з. л. здійснюють органи лісової охорони. Особи, винні у порушенні правил О. і з. л., притягуються до адм. і крим. відповідальності, а також відшкодовують збитки, заподіяні їхніми неправомір. діями.

Ю. С. Шемшученко.

 

Схожі за змістом слова та фрази