Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow О-орб arrow ОПЛАТНЕ ВИЛУЧЕННЯ ПРЕДМЕТА
   

ОПЛАТНЕ ВИЛУЧЕННЯ ПРЕДМЕТА

- вид адміністративного стягнення. Передбачене ст. 28 КпАП України. Застосовується лише в тому разі, коли відповід. предмет став знаряддям вчинення або безпосеред. об'єктом адм. правопорушення, і тільки за умови, що таке стягнення прямо передбачене законод. актами України.

О. в. п. закон допускає у випадках: 1) повторного протягом року керування незареєстрованим у встановленому порядку трансп. засобом; повтор, керування трансп. засобом з підробленим номерним знаком, без номерного знака, з номерним знаком, що не належить цьому засобу; повторного протягом року керування трансп. засобом з умисно прихованим номерним знаком; повторного протягом року керування трансп. засобом у стані сп'яніння чи ухилення особи, яка керувала трансп. засобом, від проходження огляду на стан сп'яніння — у цих випадках може бути застосоване оплатне вилучення трансп. засобу; 2) порушення правил перевезення небезпеч. речовин або предметів на повітр. транспорті — за це можливе оплатне вилучення таких предметів чи речовин; 3) порушення правил зберігання вогнеп., мисливської, холодної, пневматичної зброї, боєприпасів до цих видів зброї, а також ухиляння гр-н від реалізації цих предметів у випадках, коли органами внутр. справ анульовано дозвіл на їх зберігання і носіння — у цих випадках можливе оплатне вилучення названої зброї і бойових припасів. О. в. п. полягає у примус, вилученні відповід. предметів у порушника і наступній їх реалізації через комісійний чи інший спеціально визначений для цієї мети магазин. Виручена сума після відрахування з неї витрат по реалізації передається кол. власникові вилученого предмета.

Справи про правопорушення, за які передбачено оплатне вилучення трансп. засобів, розглядаються суддями районних (міських) судів. Застосування цього стягнення проводиться на підставі постанови судді. Ін. справи про адм. правопорушення, де може бути застосовано О. в. п., розглядаються органами внутр. справ, а стягнення застосовується за постановою начальника або заст. начальника район, відділу (управління) внутр. справ.

Див. також Вилучення Примусове.

А. М.Ришелюк.

 

Схожі за змістом слова та фрази