Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow син-спад arrow СІФ
   

СІФ

(англ. cif, скорочення від cost, insurance, freight — вартість, страхування, фрахт) — міжнар. комерц. термін, що дослівно означає «вартість, страхування і фрахт» та визначає істотні умови купівлі-продажу товарів при їх доставці мор. або внутр. водним шляхом, згідно з якими до ціни товару включаються його вартість та витрати на страхування і транспортування вантажу до місця призначення. При поставках товарів за умовами СІФ продавець зобов'язаний: за свій рахунок доставити товар у порт відвантаження; зафрахтувати судно або місце на ньому; помістити товар на борт судна; оплатити необхідні податки, митні та ін. збори, пов'язані з вивезенням товару; застрахувати товар. В обов'язки покупця входять: оплата товару; його розвантаження з трюмів судна за свій рахунок; сплата мита при імпорті. Він також несе всі ризики за можливу втрату товару чи його пошкодження. Характерною особливістю угоди на умовах СІФ є те, що для її виконання вимагається не фіз. передача товару покупцеві, а лише вручення йому всіх передбачених угодою відповід. товаророзпорядчих док-тів. Це дає можливість покупцеві розпорядитися товаром до його одержання і тим самим прискорити товар, обіг.

Докладне трактування змісту купівлі-продажу товарів за умовами СІФ міститься у Міжнар. правилах інтерпретації комерційних термінів (див. ІНКОТЕРМС).

Див. також Базисні умови поставки, ФОБ, ФАС.

Літ.: Юрид. памятка участнику внешнеэкон. деятельности в Украине (в вопросах, ответах и док-тах). К., 1992; Правила ИНКОТЕРМС 1990/2000. Комментарии и ана-лит. мат-лы. К., 2002.

В. П. Нагребельний.