Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow О-орб arrow ОБ'ЄДНАННЯ КРИМІНАЛЬНИХ СПРАВ
   

ОБ'ЄДНАННЯ КРИМІНАЛЬНИХ СПРАВ

-крим.-процес, рішення, яке приймається відповідно до ст. 26 КПК України про об'єднання в одному провадженні кримінальних справ щодо обвину вачення декількох осіб — співучасників вчинення злочину (ряду злочинів), у випадках притягнення до крим. відповідальності за заздалегідь не обіцяні приховування злочину, недонесення про злочин, а також щодо обвинувачення однієї особи у вчиненні кількох злочинів. Зустрічні обвинувачення у справах, які порушуються тільки за скаргою потерпілого (справи приват. обвинувачення), теж можуть бути об'єднані в одне провадження. Допускається також об'єднання в одне провадження справи щодо служб, недбалості посад, особи і справи про злочин, вчиненню якого ця недбалість сприяла (напр., зі справою про розкрадання держ. майна). Об'єднання справ в одне провадження може сприяти всебічності розгляду обставин, які підлягають доказуванню, встановленню об'єктив, істини, дослідженню причин і умов злочину, економії процес, засобів та забезпеченню можливого примирення сторін і прийняття справедливого рішення.

О. к. с. проводиться за мотивованою постановою слідчого, особи, яка проводить дізнання, прокурора або за ухвалою чи постановою суду. При О. к. с. в одне провадження строки досуд. слідства і тримання обвинувачуваного під вартою обчислюються з урахуванням фактично використаних. Правила О. к. с. в одне провадження спрямовані на забезпечення гарантій встановлення об'єктив, істини, захисту прав і свобод людини та здійснення правосуддя.

Літ.: Хазін М. А., Бойко М. Д., Співак В. М. Крим.-процес, акти дізнання та поперед, слідства. К., 1996; Ми-хеєнко М. М., Нор В. Т., Шибіко В. П. Крим, процес України. К., 1999; Тертышник В. М. Науч.-практ. комментарий к Уголов.-процес. кодексу Украины. К., 2001.

В. М. Тертишник.

 

Схожі за змістом слова та фрази