Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Енциклопедичний словник-довідник з туризму arrow д arrow ДАНІЯ (КОРОЛІВСТВО Д.)
   

ДАНІЯ (КОРОЛІВСТВО Д.)

- держава в Пн. Європі, межує на пн. з протокою Скагеррак, сх. - з протокою Каттегат, пд. - з Німеччиною, на зх. омивається Пн. морем. Площа - 43 975 км2, столиця - Копенгаген. Кількість населення - 5,2 млн чол. (2001). Рельєф складається з п-ова Ютландія і бл. 500 островів (100 незаселених). Земля - оброблені рівнини, піщані дюни і лагуни на зх. узбереясжі. Політична система - конституційна монархія. Експорт: м'ясо, молочні продукти, яйця, риба, хутра, двигуни до автомобілів і літаків, текстиль, хімікати, електрообладнання. Офіційна мова: датська. Релігія: лютеранство.

Туризм. 37% усіх туроднів і 60% туроднів у містах-таборах становить в'їздний туризм Д. Країна багата історичними пам'ятниками і музеями вікінгів. Головним її туристським центром є столиця країни Копенгаген.

Історичні й архітектурні пам'ятки, культурні заклади (зокрема, в Копенгагені); церква XI ст. в Роскілі тощо. В Д. побудовано найдовший у Європі міст (бл. 7 км) між о-вами Фюн і Зеландія. У Списку ЮНЕСКО - 2 об'єкти. Країну відвідує 1,8 млн іноземних туристів. Прибуток становить 3,4 млрд дол. США за рік.

 

Схожі за змістом слова та фрази