Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow Т-тов arrow ТЕРКС І КАЙКОС ОСТРОВИ
   

ТЕРКС І КАЙКОС ОСТРОВИ

(Turks and Caicos Islands) — замор, володіння Великобританії в пд. частині Багамських о-вів в Атлантичному океані. Включає ЗО невеликих о-вів. Тер. — 430 км2. Нас. — 19,35 тис.

Герб ТЕРКС І КАЙКОС ОСТРОВИ - leksika.com.ua

чол. (2003, оц.): переважно афр. і змішаного походження. Адм. центр — м. Коберн-таун. Адм.-тер. поділ відсутній. Офіц. мова — англійська. Грош. одиниця — долар СІНА. Острови відкрив ісп. конкістадор X. Понсе де Леон 1512. Із 17 ст. заселені європ. колоністами з Бермудських о-вів, які

завезли для роботи на плантаціях негрів-рабів. У 18 ст. Т. і К. О. були об'єктом колон, суперечки між Великобританією, Францією та Іспанією. З 1766 — володіння Великобританії. В 1873—1962 входили до складу Ямайки; після здобуття останньою незалежності — окрема англ. колонія. В 1959 Т. і К. О. отримали внутрішнє самоврядування, 30.VIII 1976 прийнято першу конституцію (1988 до неї внесено зміни і доп.) і проведено перші вибори.

Главою території є королева Великобританії, представлена призначуваним нею губернатором. Законод. орган — однопалатна законодавча рада у складі 19 членів, 13 з яких обираються шляхом заг. прямих виборів на строк 4 роки, 3 — призначаються губернатором і 3 — входять до неї за посадою (ex officio). Викон. раду (уряд) очолює головний міністр; ним призначається лідер партії, що перемогла на виборах у законодавчу раду. Суд. влада представлена Вищим судом.

Т. і К. О. — член Карибського банку розвитку, асоційований член Карибського співтовариства, член Інтерполу та інших регіон, і міжнар. організацій.

О. К. Дубина.

 

Схожі за змістом слова та фрази