Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow орг-ощ arrow ОСТРІВСЬКА УГОДА 1392
   

ОСТРІВСЬКА УГОДА 1392

- двостор. домовленість, досягнута 4.VIII 1392 польс. королем Владиславом II (Ягайлом) та главою лит. опозиції Вітовтом щодо припинення військ, протистояння між Польським королівством і Великим князівством Литовським. Укладена в маєтку Острів побл. м. Ліди (тепер Гродненська обл., Білорусь). За цією угодою визнавалася держ. суверенність Литовської д-ви. Ягайло вимушений був піти на скасування умов Кревської унії 1385. Номінально він продовжував залишатися вел. князем литовським, однак реальна влада в князівстві перейшла до Вітовта. Останній вів самост. зовн. політику.

Вітовт вступив у збройний конфлікт із Золотою Ордою, який завершився поразкою лит. військ у битві на Ворсклі 1399. Політ, авторитет Вітовта почав падати. За цих умов він змушений був погодитися з Ягайлом на перегляд умов О. у. 1392. Невдовзі була підписана Віленсько-Радомська унія 1401.

Літ.: Acta unii Polski z Litwa 1385-1791. Krakow, 1932; Шабульдо Ф. M. Земли Юго-Зап. Руси в составе Вел. княжества Литовского. К., 1987; Грушевський М. С. Історія України-Руси, т. 4. К., 1993.

Ю. С. Шемшученко.

 

Схожі за змістом слова та фрази