Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow С-сим arrow СЕНТ-ВІНСЕНТ І ГРЕНАДИНИ
   

СЕНТ-ВІНСЕНТ І ГРЕНАДИНИ

(Saint Vincent and Grenadines) — д-ва у Вест-Індії на о. Сент-Вінсент і дрібних о-вах Ґренадини архіпелагу Малі Антильські о-ви у Карибському морі. Тер. - 389,3 км2. Нас. - 116,39 тис. чол. (2002, оц.):

африканці (66 %), мулати (19 %), індіанці та вихідці з Великобританії і Португалії. Столиця — м. Кінгстаун. Адм.-тер. поділ — 6 районів. Офіц. мова — англійська. Грош. одиниця — східнокарибський долар. Національне свято — День незалежності (27 жовтня). Острів Сент-Вінсент відкритий експедицією X. Колумба на поч. 1498 удень Святого Вінсента. В 17— 18 ст. був об'єктом колон, суперництва Великобританії та Франції. За Версальським мирним договором 1783 став колонією Великобританії. До 1838 (офіц. скасування рабства) на плантаціях Сент-Вінсенту використовувалися темношкірі невільники. До 1956 острови були у складі колонії Навітряні о-ви, а протягом 1958—62 входили до Вест-Індської Федерації. 1969 оголошені вільно асоційованою з Великобританією д-вою. 27.Х 1979 проголошено незалежність С.-В. і Г.

С.-В. і Г. — конст. монархія. Діє конституція, що вступила в силу 27.X 1979. Главою д-ви є монарх Великобританії, якого представляє місц. ген.-губернатор. Законод. влада належить од-нопалат. парламенту — Палаті зборів у складі 6 сенаторів, котрих призначає ген.-губернатор, і 15 парламентаріїв, які обираються шляхом заг. прямих виборів. Строк повноважень Палати зборів — 5 років. Викон. влада належить

Державний герб Сент-Вінсент і Гренадини - leksika.com.ua

кабінету міністрів на чолі з прем'єр-міністром, суд. влада — Верховному суду. Прав, система сформувалася на основі англ. заг. права і місц. традиц. права.

С.-В. і Г. - член ООН з 1980, ОАД з 1981, Організації східнокарибських держав, Карибської співдружності та ряду ін. міжнар. організацій. Входить до Співдружності, очолюваної Великобританією.

В. Д. Федоренко.

 

Схожі за змістом слова та фрази