Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow зат-зміш arrow ЗАХОДИ ЩОДО ПОРУШНИКІВ ПОРЯДКУ В СУДОВОМУ ЗАСІДАННІ
   

ЗАХОДИ ЩОДО ПОРУШНИКІВ ПОРЯДКУ В СУДОВОМУ ЗАСІДАННІ

- передбачені законом заходи впливу, що застосовуються до учасників процесу і присутніх за порушення ними встановленого порядку в залі суд. засідання. Зокрема, при вході до залу суду присутні повинні встати, рішення суду заслуховувати стоячи. Особи, які беруть участь у справі, свідки, експерти, перекладачі звертаються до суду та дають свідчення і пояснення стоячи. Відступ від цього правила можливий лише з дозволу головуючого у суд. засіданні.

Сторони, треті особи, ін. гр-ни, які беруть участь у справі, свідки, експерти, перекладачі та всі присутні в залі суд. засідання повинні дотримуватися встановленого порядку і беззаперечно підкорятися розпорядженням головуючого. Особі, яка порушує порядок у суд. засіданні, головуючий від імені суду робить попередження. Свідок, потерпілий, позивач, відповідач, третя особа, ін. гр-ни за непідкорення розпорядженню головуючого або порушення порядку під час суд. засідання несуть адм. відповідальність у вигляді накладення штрафу або адм. арешту на строк до 15 діб (ч. 1 ст. 1853 Кодексу України про адміністративні правопорушення). У разі непідкорення розпорядженням головуючого з боку прокурора або адвоката їм робиться попередження. При дальшому непідкоренні зазначених осіб розпорядженням головуючого слухання справи за ухвалою суду може бути відкладено, якщо неможливо без шкоди для справи замінити цю особу іншою. Одночасно суд повідомляє про це відповідно прокурора вищого рівня чи адвокатське об'єднання або кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури для вирішення питання щодо притягнення конкр. осіб до дисциплінарної відповідальності. Порушення порядку в суд. засіданні сторонами або третіми особами може бути підставою для відкладення розгляду справи на ін. строк або видалення порушників із залу суд. засідання на весь час суд. розгляду або на його частину. Видалену особу головуючий знайомить після її повернення до залу суд. засідання з процес, діями, вчиненими за її відсутності (ст. 164 Цивільного процесуального кодексу України).

М. Й. Штефан.

 

Схожі за змістом слова та фрази