Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Енциклопедичний словник-довідник з туризму arrow в arrow ВЕЛИКА БРИТАНІЯ
   

ВЕЛИКА БРИТАНІЯ

- 1. Один з Британських о-вів біля пн.-зх. берегів Європи, на якому розташовані Англія, Шотландія і Уельс - частини держави Велика Британія. Назва походить від римської назви давньокельтського племені бриттів (Britannia), які населяли острови. Використовується з 1603 p., коли володіння англійської і шотландської корон були об'єднані англійським королем Яковом І.

2. Скорочена назва Сполученого Королівства Великої Британії і Пн. Ірландії - держави в Пн.-Зх. Європі, на Британських о-вах (о. Велика Британія, пн.-сх. частина о-ва Ірландія, о. Мен і Нормандські о-ви). Складається з Англії, Шотландії, Уельсу і Пн. Ірландії. Площа - 244 100 км2;

столиця - Лондон. Рельєф: острови відділилися від Європейського континенту бл. VI тис. до н. е.; ландшафт мінливий, до пн. гористий, з Грампіанськими горами в Шотландії, Пеннінами на пн. Англії, Кембрійськими горами в Уельсі. Річки: Темза, Северн, Трент. Колонії: в Європі - Гібралтар, о-ви Мен і Нормандські; у Вест-Індії - о-ви Монтсеррат, Віргінські, Кайманові, Теркс і Кайкос; в Атлантичному океані - о-ви Бер-мудські, Фолклендські, Вознесіння, Св. Єлени, Тристан-да-Кунья, Південні; в Індійському океані - о-ви Чагос; у Тихому океані - о. Піткерн. Політична система - конституційна парламентська монархія. Експорт: злакові, овочі, м'ясо і м'ясопродукти, птиця, молочні продукти, електричне і телекомунікаційне обладнання, наукові прилади, нафта і газ, нафтохімікати, фармацевтичні препарати, добрива, літаки. Кількість населення - 58,5 млн чол. (2001). Мови: англійська (переважає), уельська та ін. Релігії: християнство (англіканство - 50%, католицизм - 10%), іслам, іудаїзм, індуїзм.

Туризм. Кількість іноземних туристів, які прибували до В. Б., в 70-ті рр. збільшилася і досягла свого максимуму в 1977-1979 рр. (бл. 12,5 млн осіб). Але на поч. 80-х рр. число відвідувань з боку зарубіжних гостей зменшилося і в 1981 р. становило 11,4 млн чол. Пізніше цей показник знову збільшився і в 1992 р. дорівнював 18,1 млн чол. Зросли і надходження від туризму: з 2797 ф. ст. у 1979 р. до 7630 ф. ст. у 1992 р., хоча середній термін перебування зарубіжних гостей зменшився.

Мета, з якою прибували туристи до В. Б., різна: переважає проведення відпустки (43%), далі ділові подорожі (21%) та відвідування родичів і друзів (21%). Біля 50% іноземних гостей приїжджають з країн Європейського Союзу, з них 40% складають відпускники і 26% бізнес-туристи. Іншим важливим генеруючим ринком є Пн. Америка.

Музеї (Британський, Національна галерея, Галерея Тейт); театри і концертні зали (Ковент-Гарден, Шекспірівський та ін.); історичні й архітектурні пам'ятки (королівські палаци, готичні собори, замки); національні парки; перший у світі залізничний міст (1777). У Списку ЮНЕСКО - 16 об'єктів. Найбільші туристські центри: Лондон, Віндзор, Стретфорд-он-Ейвон. Країну відвідує 25,5 млн іноземних туристів (п'яте місце в світі). Прибуток становить 12,2 млрд дол. США.

 

Схожі за змістом слова та фрази