Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow конс-корон arrow КОНТРРОЗВІДКА
   

КОНТРРОЗВІДКА

- 1) Особливий вид держ. діяльності, підпорядкований вирішенню завдань забезпечення нац. безпеки і спрямований на адекватну протидію реальним та потенц. загрозам нац. безпеці, що виникають або можуть виникнути внаслідок розвідувально-підривної діяльності спец, органів іноз. держав (розвідки, контррозвідки), недерж. розвідувальних і контр-розвідувальних структур, організацій та окр. осіб. Має на меті запобігання, виявлення та припинення підрив, діяльності з використанням спец, (контррозвідувальних) сил і засобів, форм і методів, обумовлених необхідністю своєчас. прийняття заходів, адекватних характеру та масштабам загрози пріоритетним нац. інтересам.

Правову основу контррозвід. діяльності в Україні становлять Конституція України, Закони «Про Службу безпеки України», «Про оперативно-розшукову діяльність» (обидва — 1992), ін. законод. та нормат.-правові акти у сфері нац. безпеки, міжнар. договори. Контррозвід. діяльність в Україні грунтується на засадах: законності, поважання прав і свобод людини, позапартійності та відповідальності перед укр. народом, правової виваженості прийняття рішень щодо здійснення контррозвід. заходів; спрямування контррозвід. діяльності на запобігання виникненню умов для проведення розвід.-підрив, діяльності проти України; диференц. підходу до організації протидії конкр. іноз. спец, службам та ін. закорд. організаціям відповідно до масштабів і характеру їх розвід, та розвід.-підрив, діяльності, ступеня реальної загрози нац. інтересам України.

2) Система органів і підрозділів спец, служб д-ви, утв. для протидії розвід.-підрив. діяльності іноз. спец, служб (розвідки, контррозвідки), недерж. розвідувальних і контррозвід. структур, організацій та окр. осіб. В Україні система контррозвід. органів і підрозділів — Служба безпеки України.

В. С. Сідак, В. С. Картавцев.

 

Схожі за змістом слова та фрази