Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Українська Радянська Енциклопедія arrow прол-проті arrow ПРОСКУРІВСЬКА ОКРУЖНА ПІДПІЛЬНО-ПАРТИЗАНСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ
   

ПРОСКУРІВСЬКА ОКРУЖНА ПІДПІЛЬНО-ПАРТИЗАНСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ

— антифашистська організація, що під час нім.-фашист. окупації діяла в м. Проскурові (нині м. Хмельницький). Створена у вересні 1941. Об'єднувала 32 підпільні групи, утворені на пром. підприємствах і в установах міста та в населених пунктах навколишніх районів. Роботою орг-ції керував підпільний к-т на чолі з кол. секретарем Чернівецького райкому КП(б)У М. А. Храновським, а після його загибелі (червень 1943)

— на чолі з комсомольцем Ф. В. Назаровим. Підпільники виготовляли й розповсюджували листівки, повідомлення Радінформбюро, здійснювали на підприємствах і залізниці диверсії, організовували втечі військовополонених з концтабору, створили 3 партизанські загони, забезпечували їх зброєю, продуктами і медикаментами. Партизани й підпільники пустили під укіс 22 ешелони ворога, висадили в повітря 2 мости, врятували від вивезення в Німеччину понад тисячу радянських людей. На поч. 1944 за вказівкою підпільного обкому партії більшість підпільників влилась у партизанські загони, решта продовжувала підпільну боротьбу до визволення міста рад. військами.

І. Ф. Шиманський.

 

Схожі за змістом слова та фрази