Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow орг-ощ arrow ОСОБЛИВИЙ РЕЖИМ У МІСЦЯХ ПОЗБАВЛЕННЯ ВОЛІ
   

ОСОБЛИВИЙ РЕЖИМ У МІСЦЯХ ПОЗБАВЛЕННЯ ВОЛІ

- в Україні система заходів, яка тимчасово застосовується адміністрацією установ, що виконують покарання у вигляді позбавлення волі, з метою забезпечення норм, функціонування цих установ та запобігання правопорушенням при можливих екс-трем. обставинах. Відповідно до закону (ст. 81і ВТК України) О. р. у м. п. в. вводиться строком до 30 діб у випадках стих, лиха, епідемій, аварій важливих для життєзабезпечення систем, масових безпорядків, проявів групової непокори засуджених або виникнення реальної загрози збройного нападу на місце позбавлення волі чи у зв'язку з оголошенням надзв. стану в районі розташування випр.-труд. установи з дозволу голови Держ. департаменту України з питань виконання покарань, начальника управління (відділу) цього департаменту в АР Крим, області, погодженого з відповід. прокурором.

У разі введення О. р. у м. п. в. посилюється охорона, нагляд за засудженими, припиняються всі заходи, що проводяться з ними (демонстрація кінофільмів, концерти, ін. культурно-просвітницькі та орг. зібрання), а також надання побачень та прийняття посилок і передач. Здійснюються ін. режимні заходи (обмежуються телеф. розмови, припиняються короткострокові виїзди за межі колонії, пересування засуджених без конвою за межами місць позбавлення волі тощо). Для припинення групових протизакон. дій засуджених та ліквідації їх наслідків використовуються сили і засоби крим.-виконавчих установ, а в окремих спеціально передбачених зак-вом випадках — і органів та підрозділів МВС України.

Літ.: Степанюк А. X., Трубніков В. М. Режим відбування позбавлення волі в установах виконання покарань. X., 1994; Крим.-викон. право України. X., 2001.

В. М. Трубніков.

 

Схожі за змістом слова та фрази