Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow нев-нюр arrow НОТИС
   

НОТИС

(англ. notice — повідомлення; первісно — знайомство, знання, інформація, від лат. notitia — знайомство, відомість, знання) —

1) Спец, документ, що містить необхідну інформацію (дані) про продукцію (найменування, кількість, якість, ціна тощо), яка пропонується для реалізації на товар, біржі. Водночас він може бути повідомленням покупцю про поставку певного (обумовленого раніше) товару.

2) Повідомлення, що надсилає капітан мор. чи річк. судна відправникові або одержувачеві вантажу про готовність судна до його прийняття (завантаження) чи розвантаження товару.

3) В страховій практиці — повідомлення про намір перестраховика переглянути певні положення договору або розірвати його на наст, рік, що надсилаються компанії — перестрахувальнику, як правило, за 3 місяці до закінчення поточ. року; стаття (положення) договору перестрахування, яка передбачає таке повідомлення.

Літ: Журавлев Ю. М., Семерж И. Г. Страхование и перестрахование (теория и практика). М., 1993; Циганко-ва Т. М., Петрашко Л. П., Кальченко Т. В. Міжнар. торгівля. К., 2001. В. П. Нагребельний.