Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow комер-коно arrow КОНВОЙ
   

КОНВОЙ

(франц., первісно — кортеж, обоз, супровід) — 1) військ, частина, військ, підрозділ (команда, окремий військовослужбовець), призначені для охорони і супроводження військовополонених, а також тих, що перебувають під слідством та судом, засуджених військ, трибуналом військовослужбовців, арештованих у дисциплінар. порядку солдатів (матросів); 2) військ, частина, військ, підрозділ (ескорт), що прикриває та охороняє начальника або особу, яка займає високе становище; 3) військ, кораблі та літаки, які охороняють у дорозі трансп. і торг, судна від нападу противника.

Чисельність К. залежить від змісту та обсягів завдань, які ставляться перед ним; від міри і ризику небезпеки конвоювання засуджених осіб, а також умов і тривалості конвоювання. К. має штатну зброю; до його складу можуть входити фахівці зі служб, собаками. Права та обов'язки особового складу К., правила несення служби регламентуються статутами й інструкціями.

Осн. види К: К. морський; К. на службі; конвойна служба ВМС. Принципами К. є; суворе додержання вимог законів, статутів та інструкцій щодо виконання завдань конвойної служби; надійна охорона конвойованих осіб та затриманих іноз. кораблів і забезпечення їх своєчас. доставки до місць призначення; запобігання втечам конвойованих, спробам їх самопокалічення та ін. злочинів; захист конвойованих від актів насильства та скривдження їх сторонніми особами.

В. О. Антонов.

 

Схожі за змістом слова та фрази