Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow З-зас arrow ЗАКОНОПРОЕКТ
   

ЗАКОНОПРОЕКТ

- документ, що його суб'єкт права законодавчої ініціативи вносить на розгляд парламенту як законод. органу. Внесені належним чином 3. реєструються у парламенті й розглядаються відповідно до процедури. Порядок підготовки проектів законів, вимоги щодо їх фін. забезпечення, конституційності та оформлення регламентуються чинним зак-вом. Розробка проектів законів здійснюється на основі права законод. ініціативи, за дорученням парламенту, на замовлення згідно з підписаним договором, а також у порядку ініціативи. Підготовка 3. про держ. бюджет, звичайно, обов'язком уряду. 3. супроводжується пояснювальними записками та ін.док-тами.

Суб'єкт права законод. ініціативи може у будь-який час відкликати внесений ним проект закону. 3., не прийняті парламентом поперед, скликання у першому читанні, в деяких країнах (у т. ч. в Україні) вважаються відкликаними.

3. можуть направлятися на різні експертизи: юридичні, фінансові, культурологічні та ін. 3. можуть також обговорюватися громадськістю — на конференціях, семінарах тощо. Літ.: Законотворення - осн. функція парламенту. К., 1997; Підготовка законів та управління нормотворчістю в країнах Центр, та Сх. Європи. К., 1998.

В. М. Кампо.

 

Схожі за змістом слова та фрази