Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Енциклопедичний словник-довідник з туризму arrow с arrow СТАТУЯ СВОБОДИ
   

СТАТУЯ СВОБОДИ

- відомий в усьому світі символ Сполучених Штатів Америки. Понад сто років статуя, обернена обличчям до протоки Веррацано-Нарроус, височіє над гаванню Нью-Йорка. Багато десятиріч велична фігура Ліберті (Свободи) з високо піднятим факелом у правій руці зустрічала численні хвилі емігрантів, що прибували на береги Нового Світу.

С. С. - дарунок Сполученим Штатам від народу Франції. Монумент заввишки 40 м створений ск. Фредеріком Огюстом Бартольді з мідних листів вагою 204 т. Після завершення роботи в 1884 р. в Парижі статую розібрали і на кораблі доставили до Нью-Йорка в червні 1885 р. Монтаж С. С. було завершено в жовтні 1886 р. З цього часу вона зайняла своє місце на масивному постаменті, здіймаючись на 93 м над рівнем моря.

Щорічна кількість туристів, які оглядають С. С, перевищує 2 млн чол. Вплив зовнішніх природних чинників, багаторічна вібрація від кроків людей, що піднімаються по її внутрішніх сходах, викликали необхідність реставрації цієї чудової пам'ятки, яка і була проведена в 1984 1985 рр. Реставратори замінили старий чавунний каркас новим з нержавіючої сталі, встановили ліфт.

 

Схожі за змістом слова та фрази