Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow Т-тов arrow ТЕЛЕБАЧЕННЯ
   

ТЕЛЕБАЧЕННЯ

(від грец. — далеко і бачення) — виробництво і поширення аудіовізуальних передач та програм, тобто в-во і передача на відстань звукової та зорової масової інформації за допомогою електромагнітних хвиль, що поширюються передавальними пристроями та приймаються будь-якою кількістю телеприймачів. В Україні Т. здійснюють телеорганізації (телекомпанії, телестудії, редакції, агентства, об'єднання тощо) — юрид. особи, зареєстровані в установленому чинним зак-вом порядку, які мають право виробляти і поширювати телепрограми та передачі. Порядок їх заснування визначається Законом України «Про телебачення і радіомовлення» (1994, з наст, змінами і доп.).

Держ. реєстрація телеорганізацій як суб'єктів інформ. діяльності здійснюється шляхом їх внесення до Держ. реєстру телерадіо-організацій України, що ведеться Нац. радою України з питань телебачення і радіомовлення, а як суб'єктів госп. діяльності — в порядку, встановленому зак-вом України про держ. реєстрацію суб'єктів госп. діяльності. Цим же Законом визначається порядок організації Т. [порядок використання каналів мовлення (у т. ч. у виб. кампаніях), порядок здійснення реклам, діяльності тощо], встановлюються права і обов'язки телеорганізацій та їх працівників, права телеглядачів, відповідальність за порушення зак-ва про Т. і радіомовлення, а також антимонопольні обмеження.

Структуру національного Т. становлять державні, недерж. (приватні) та громад, телеорганізації, а також система суспільного Т. і радіомовлення.

Осн. способами поширення телепрограм і передач є ефірний, кабельний, ефірно-кабельний, супутниковий тощо. За територією поширення телепрограм та передач телеорганізації поділяються на загальнонаціональні, регіональні, місцеві. Для трансляції телепрограм і передач телеорганізація повинна отримати ліцензію Нац. ради України з питань телебачення і радіомовлення у порядку, визначеному Законами «Про телебачення і радіомовлення» та «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення» (1997, з наст, змінами і доп.). Порядок використання телеорганізаціями радіочастотного ресурсу України визначається Законом «Про радіочастотний ресурс» (2000).

В. О. Горобцов.

 

Схожі за змістом слова та фрази