Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow І arrow ІНФОРМАЦІЙНО-ПОШУКОВІ СИСТЕМИ
   

ІНФОРМАЦІЙНО-ПОШУКОВІ СИСТЕМИ

в оперативно-розшуковій діяльності — засоби нагромадження, систематизації, пошуку та видачі інформації. І.-п. с. поділяються на карткові обліки осіб, подій і фактів та автоматизовані банки даних (АБД) операт.-розшукового та профілакт. призначення. Первинними док-тами І.-п. с. є облікові та стат. картки, а також інформ.-пошукові карти для автоматиз. нагромадження і обробки інформації. В І.-п. с. включаються дані про: осіб, які скоїли злочини, оголошені в розшук, немедично вживають наркот. речовини, визнані судами особливо небезпечними рецидивістами та ін., що ставляться на облік в органах внутр. справ; нерозкриті злочини з заведенням операт.-розшукових справ; викрадені, нерозшукані, вилучені предмети та речі, зброю, автотранспорт, предмети антикваріату тощо. І.-п. с. структурно поділяються на АБД районного (міського), АБД обласного та АБД держ. рівня.

Створення і функціонування І.-п. с. операт.-розшукового призначення визначено Законом України «Про оперативно-розшукову діяльність» (1992), який гарантує законність, достовірність та надійність захисту інформації від несанкціонованого доступу, витоку та втрати. За передачу і розголошення операт.-розшукової інформації працівники операт. підрозділів, а також особи, яким ця інформація була довірена чи стала відома по службі або роботі, підлягають відповідальності згідно з зак-вом. Відомості, що стосуються особистого життя, честі, гідності людини, якщо вони не містять інформації про вчинення заборонених законом дій, повинні бути вилучені з І.-п. с. і знищені.

Літ.: Вертузаєв М. С. [та ін.]. Безпека комп'ютерних систем: злочинність у сфері комп'ютерної інформації та її попередження. Запоріжжя, 1998.

І. П. Козаченко.

 

Схожі за змістом слова та фрази