Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow дер-дин arrow ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА
   

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА

(ДПС) -система держ. органів, що здійснюють контроль за додержанням податкового законодавства. В Україні до системи органів ДПС належать: Державна податкова адміністрація України, держ. податкові адміністрації в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі, держ. податкові інспекції у районах, містах, районах у містах. Держ. податкова адміністрація України залежно від кількості платників податків та ін. місц. умов може створювати міжрайонні об'єднані держ. податкові інспекції та відповідні підрозділи податкової міліції у їх складі.

Свою діяльність органи ДПС України координують з фін. органами, органами Держ. казначейства, Служби безпеки, МВС, прокуратури, статистики, митної та контрольно-ревізійної служб, ін. контролюючими органами України.

Органи ДПС формують і ведуть Держ. реєстр фіз. осіб — платників податків та ін. обов'язкових платежів, а також Єдиний банк даних про платників податків — юридичних осіб.

Гол. завдання органів ДПС полягає у забезпеченні єдиної системи контролю за додержанням податкового зак-ва, точності обчислень, повноти і своєчасності сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених зак-вом України, до бюджетів та держ. цільових фондів.

Діяльність ДПС регулюється Законом «Про державну податкову службу в Україні»

(1994).

О. Ф. Андрійко.

 

Схожі за змістом слова та фрази