Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Енциклопедичний словник-довідник з туризму arrow і arrow ІСПАНІЯ (КОРОЛІВСТВО І.)
   

ІСПАНІЯ (КОРОЛІВСТВО І.)

- держава Пд.-Зх. Європи на Іберійському п-ові між Атлантикою і Середземним морем. Межує на пн. з Францією, на зх. - з Португалією. Площа - 504 750 км2, столиця - Мадрид. Рельєф: центр. Іберійське плато (Месета) з гірськими хребтами - Піренеї, Кантабрійські, Андалуські гори, Сьєрра-Невада, на пд. - низовина. Річки: Ебро, Дуеро, Тахо, Гвадіана, Гвадалквівір. Колонії: Балеарські й Ка-нарські о-ви, на сх. Африки І. належать м. Сеута і Мелілья. Політична система - конституційна монархія. Експорт: цитрусові, виноград, гранати, овочі, вино, лікери, оливкова олія, консервовані фрукти і риба, залізна руда, транспортні засоби, текстиль, продукти нафтопереробки, вироби зі шкіри, кераміка. Кількість населення - 39,13 млн чол. (2001). Мови: іспанська (державна); баскська, каталонська, галісійська, валенсійська, майорська. Релігія: римо-католики.

Туризм. І. спеціалізується в основному на масовому пляжному туризмі і є одним з головних туристських центрів світу.

У 70-80 рр. активно розвивається внутрішній туризм І. і громадяни країни почали відвідувати прибережні курорти, при цьому кількість відпускників збільшилася з 41% населення країни до 53,4%. Іспанський внутрішній ринок в цілому забезпечує 22,7 млн відвідувань готелів і табірних містечок країни, які здебільшого сконцентровані на середземноморському узбережжі.

Виїзний туризм І. розвинутий недостатньо, про що свідчать дані туристського ринку. Однак розвиток відбувається.

По-перше, кількість виїжджаючих з країни відносно мала, але в'їздний туризм у сусідні країни зростає швидко: кількість виїжджаючих в Португалію туристів збільшилася з 2,5 млн у 1986 р. до 4. 1 млн осіб у 1991 р., у Францію - зі млн до 2,8 млн за той же період.

По-друге, кількість виїжджаючих у порівняно туристські центри, такі як Греція, Марокко, Португалія, Туніс і Туреччина, швидко збільшується і становить 30-57%. Зростання виїзного туризму у відносно дорогі країни, наприклад, Францію, Італію та Велику Британію, відбувається швидкими темпами.

По-третє, кількість іспанців, які подорожують повітряним транспортом, становить всього 7,5% виїзного туризму. 90% туристів виїжджають з країни на автомобілях в сусідні країни. Далекий переліт в основному здійснюють бізнес-туристи, з них 40,7% - в Канаду і 44,5% - в Японію.

Основні курортні зони світового значення - Коста-Брава, Коста-Бланка, Коста-дель-Соль та ін. Історико-культурна спадщина римської і мавританської епох. Найбільший рекреаційний центр - м. Мадрид. У Списку ЮНЕСКО - 23 об'єкти: печери Альтаміра з доісторичними малюнками; пам'ятки м. Кордова, Гранада, Толедо; монастир і палац Ескоріал у Мадриді та ін. Країну відвідує бл. 48 млн іноземних туристів (4 місце в світі). Прибуток становить 27,3 млрд дол. США (також 4 місце).

 

Схожі за змістом слова та фрази