Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow Р-рем arrow РЕКОМЕНДАЦІЙНА НОРМА
   

РЕКОМЕНДАЦІЙНА НОРМА

- різновид регулятив. норм права, які вказують на бажаний розвиток сусп. відносин. За юрид. природою Р. н. можуть бути нормами уповноважуючими, нормами-дозволами тощо. На їх виконання адресат у межах своєї компетенції здійснює відповідні заходи, рекомендовані такими нормами. Р. н. можуть бути у формі типових положень, примірник статутів, метод, рекомендацій тощо. Для структури Р. н. властиві гіпотеза і диспозиція, але в ній відсутня санкція. Заходи впливу з боку д-ви можуть бути застосовані до суб'єкта, якому адресовані Р. н., лише тоді, коли внаслідок невиконання рекомендацій завдано шкоди інтересам д-ви, підприємства, установи, організації, гр-нина.

В разі сприйняття суб'єктом (адресатом) Р. н. та їх застосування у практ. діяльності правовідносини, ін. форми відносин, що виникають при цьому, захищаються законом. Наявність Р. н., зокрема в умовах розвитку ринк. відносин, є свідченням демократизац ії методів, процесів прав, регулювання економіки з боку д-ви і зміцнення госп. та орг. самостійності суб'єктів підприєм. діяльності.

Літ.: Нечитайленко А. А. Основы теории права. X., 1998; Теория гос-ва и права. М., 1999; Рабінович П. М. Основи заг. теорії права і д-ви. К., 2001.

Н. М. Пархоменко, І. А. Тимченко.

 

Схожі за змістом слова та фрази